Przeciągamy Outlooka na naszą stronę

Witam,
Outlook w codziennym użytku jest bardzo przystępnym programem. Zwykłe czynności, jak pisanie wiadomości czy ich czytanie rzadko sprawiają trudność. Mało znaną metodą pracy z Outlook jest „przeciąganie”. Polega on na trzech prostych krokach:

  1. Wciskamy lewy klawisz myszy na jakimś elemencie.
  2. Wciąż trzymając wciśnięty klawisz przesuwamy kursor myszy na inny element.
  3. Puszczamy klawisz,

Poniżej kilka przykładów takiego „przeciągania”. Kolejne nagłówki określają co można na co przeciągać. Słowa wiadomość oznaczają po prostu pozycję wiadomości w oknie Outlook, podczas gdy pozycje kalendarz, kontakty, zadania, notatki oznaczają paski umieszczone z lewej strony, na dole okna Outlook.

Wiadomość -> Notatki

Czasem dobrze jest zapisać sobie treść wiadomości gdzieś z boku. Można użyć żółtej karteczki na monitorze, lub po prostu notatek Outlook. Przeciągając wiadomość do notatek stworzymy nową notatkę uzupełnioną treścią wiadomości. Ciekawe jest, że nie musimy używać całej wiadomości, można zaznaczyć tylko jej część i przeciągnąć ją do notatek.

Wiadomość -> Kalendarz

Jedno krótkie spotkanie potrafi dokonać więcej niż długie wymiany wiadomości. W ten sposób otworzymy okno nowego spotkania, którego opis będzie wypełniona treścią wiadomości.

Wiadomość ->Zadanie

Podobnie jak wyżej, tylko stworzymy nowe zadanie.

Wiadomość -> Kontakty

Otworzymy okno nowego kontatku, gdzie imię, nazwisko oraz adres e-mail będą już wypełnione. W notatkach dotyczących kontaktu znajdziemy treść wiadomości.

Wiadomość ->Pulpit

Najważniejsze wiadomości chcelibyśmy mieć zawsze pod ręką, można więc je przeciągnąć na pulpit, gdzie będą umieszczone jak każdy inny plik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *