Office Web Apps – Office za darmo!

Witam,
W jednym z poprzednich postów opisywałem Skydrive, dzisiaj czas na kolejną usługę w ramach Windows Live, czyli Microsoft Office przez przeglądarkę, i to za darmo!

Usługa nazywa się Office Web Apps i jest dostępna od czerwca tego roku, także w języku angielskim. Kiedy już zalogujemy się do usługi Windows Live za pomocą utworzonego Live ID dostajemy dostęp do:

  • Microsoft Excel
  • Microsoft Word
  • Microsoft PowerPoint
  • Microsoft OneNote

Z menu górnego wystarczy otworzyć Office, aby wybrać dokument, który chcemy zacząć tworzyć. Po wybraniu rodzaju dokumenty otworzy nam się okienko edycji, będące okrojoną wersją Office 2010. Oczywiście wprowadzone są tylko podstawowe funkcje, ale większości z użytkowników powinno to wystarczyć.

Dla mnie szczególnie przydatny jest program OneNote, który pozwala robić notatki, wszędzie gdzie mamy dostęp do komputera.

Możemy w ten sposób edytować też dokumenty utworzone w standardowym Office, wcześniej wgrane na Skydrive, trzeba jednak liczyć sie z tym że sporo funkcji nie będzie działać. Czasem nawet nie będziemy mogli w ogóle otworzyć dokumentu.

Wyświetlanie Excela na twojej stronie
Office Web Apps umożliwia publikowanie dokumentu wcześniej zapisanego na Skydrive, poniżej umieszczony jest plik Excel, jednak można też umieszczać plik Word czy prezentacje PowerPoint.

Dokładną instrukcję zamieszczania można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *