Nawigacja podczas prezentacji

Witam,
Dzisiaj trzy proste metody ułatwiające poruszanie się pomiędzy slajdami prezentacji stworzonej przy pomocy PowerPoint. Ostatecznie nie ważne ile pracy włożyliśmy w przygotowanie danych i samej prezentacji, jeżeli zagubimy się w kluczowym momencie.Trzeba pamiętać że poniższych klawiszy używamy samodzielnie, nie jak zwykle z klawiszem alt lub ctrl.

Ukrywanie slajdu podczas prezentacji

Jeżeli chcemy odwrócić uwagę słuchaczy od ekranu, (np. na czas przerwy lub rysowania na tablicy), możemy nacisnąć klawisz W lub B. Klawisz W wypełnia cały ekran białym kolorem a B czarnym. Naciśnięcie dowolnego klawisza powoduje ponowne wyświetlenie slajdu. Możemy użyć tego skrótu przed przejściem do nowego slajdu..

Drukowanie konspektu

Z już przygotowanej prezentacji możemy bardzo łatwo stworzyć konspekt/ściągę. Z menu Office wybieram Drukuj i Podgląd wydruku.  W grupie Ustawienia strony wybieram Widok kontekstu. Na tak wydrukowanym konspekcie możemy ręcznie nanieść notatki i uwagi. Pozwoli też nam orientować się w którym punkcie prezentacji się znajdujemy.

Przykład krótkiego konspektu

Przeskakiwanie do slajdu

Podczas odtwarzania prezentacji wpisz numer slajdu i potwierdź klawiszem Enter. Widok przeskoczy do określonego slajdu. Oczywiście jest to funkcja szczególnie przydatna jeżeli pod ręką mamy wcześniej wspomniany konspekt.

Subskrybuj RSS, aby otrzymywać najnowsze informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *