Formatowanie automatyczne wiadomości – Czytelna lista

Każdy z nas często przegląda długą listę wiadomości w programie Outlook w poszukiwaniu konkretnej informacji. Istnieje wiele metod skracających czas poszukiwania. Dzisiaj powiem o jednej z nich, formatowaniu automatycznym.

 

Lista wiadomości z regułami formatowania automatycznego


Rozpocznijmy więc od otwarcia Outlooka i wybrania folderu, w którym chcemy włączyć formatowanie automatyczne. Następnie otwórzmy menu Widok, Widok bieżący, Dostosuj widok bieżący…

 

Wciśnij kolejno Alt, w, b, b

W nowym oknie wybierzmy Automatyczne formatowanie, żeby zobaczyć listę reguł. Pierwsza reguła na liście odpowiada za to, że wiadomości nieprzeczytane są pogrubione. Zmieńmy tą regułę, żeby te wiadomości na liście były dodatkowo niebieskie.

Kliknijmy w przycisk Czcionka, i w nowym oknie. zmieńmy kolor na niebieski. Od tej pory każda nowa wiadomość w tym katalogu będzie się wyświetlać na liście na niebiesko.

Dodawanie nowej reguły
Wróćmy do listy reguł i wciśnijmy klawisz Dodaj. Na liście pojawi się nowa reguła bez nazwy, jako nazwę wybiorę imię i nazwisko kolegi. Określiłem już nazwę więc nacisnę klawisz Czcionka, i zmienię formatowanie. Powiększę czcionkę do 12 punktów zmienię kolor na zielony, klikam OK.

 

 

Zmiana formatowania dla nagłówka wiadomości.

Reguła to ma wyróżniać wiadomości od Jana Kowalskiego więc w okienku Automatyczne formatowanie kliknę przycisk Warunek. Możliwości tutaj jest wiele i zachęcam do zapoznania się z nimi, mnie jednak interesuje teraz tylko przycisk Od. Po wciśnięciu tego przycisku, wybieram z listy kontaktów Jana Kowalskiego.

Uzupełniony Filtr (Warunek dla reguły)

Klikam parę razy Ok, żeby zamknąć wszystkie okna i powrócić w okna wiadomości. Od teraz wszystkie wiadomości od Jana Kowalskiego są wyróżnione na czerwono, tak samo będą wyróżnione nowe wiadomości.

Fromatowanie pozwala wyróżnić istotne wiadomości, by zostawić mniej istotne na później. Możemy zaznaczyć sobie wiadomości od naszego zespołu na zielono lub powiększyć czcionkę przy wiadomościach od szefa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *