Podgląd Office 15

Serwis The Verge udostępnił podgląd nowej wersji pakietu MS Office. Ponieważ aktualna wersja techniczna Office 15 jest udostępniona niewielkiej ilości specjalistów, pozostaje nam czekanie na wersję beta i podglądanie tego typu przecieków. Co przygotowuje dla nas Microsoft? Z pewnością możliwa będzie praca na urządzeniach z ekranami dotykowymi, tabletami, komórkami itp.

Word

Ułatwione ma być czytanie dokumentów. Program będzie mógł przejść w tryb czytania, w którym interfejs będzie ograniczony do minimum, aby nie rozpraszać czytelnika. Wszelkie obrazy i wykresy będzie można łatwo powiększyć poprzez podwójne kliknięcie. Dodano również ułatwienia w nawigacji. Zgodnie z trendami rozwinięte zostaną też funkcje pracy grupowej

Excel

Dla przeciętnego użytkownika 2010 nie wprowadził rewolucyjnych zmian u podstawy funkcjonowania programu. Zgodnie z tymi informacjami 15 pójdzie dalej tą drogą i podane zmiany będą dotyczyć głównie wizualizacji. Dodane zostaną nowe szablony i możliwości wizualizacji dużych zestawów danych.

Outlook

Tutaj także The Verge nie wspomina o znacznych zmianach. Poprawione zostaną animacje i dodany pasek z aktualną pogodą. Praca z programem ma być łatwiejsza dzięki poprawionej wstążce.

Powyższe zmiany mogą nie robić wrażenia. Trzeba pamiętać, że to tylko wycinek informacji z zamkniętych testów i Microsoft nie wypowiada się na temat swoich planów, które na pewno obejmują dużo więcej. Warto jest więc czekać na wersję  beta, która ma się pojawić tego lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *