Kurs VBA

Witam na kursie VBA!
 

Poniższy kurs przeznaczony jest dla osób zupełnie początkujących w temacie VBA i makr, ale z biegiem czasu będą pojawiać się coraz bardziej zaawansowane elementy. Wymagana jest jedynie podstawowa umiejętność pracy z Excelem. Czytelnik powinien umieć poruszać się w arkuszu i go edytować.

Edytor VBA i sam język praktycznie nie zmienił się od wersji 2003 programu, można więc korzystać z tego kursu niezależnie jaką wersję Excela posiadamy. W większości przypadków wersja językowa też nie jest istotna.
Jeżeli dopiero zaczynasz naukę programowania, nie martw się, jeżeli nie wszystko od razu zrozumiesz. Niestety trzeba nauczyć się wielu rzeczy na raz, ale jestem pewien, że szybko elementy układanki zaczną do siebie pasować.We wstępie znajdziecie powody dla których warto zająć się programowaniem w VBA, później przejdziemy do praktycznych umiejętności. Takie elementy jak zmienne, czy pętle z reguły rozpoczynają takie kursy, ja umieszczam je trochę dalej, aby czytelnik zdobył twarde podstawy.

Znalezione obrazy dla zapytania cat in computer

Na koniec muszę uprzedzić, że ten kurs nie jest kompendium wiedzy. Takich w internecie i księgarniach jest dużo. Postawiłem sobie za zadanie tłumaczyć, inspirować i wychowywać. Przygotować czytelnika do sprawnego i świadomego programowania.

Uwaga
Jest to prawdopodobnie jedyny kurs w polskim internecie, który nie tylko opisuje poszczególne instrukcje, ale też pokazuje jak projektować i pisać niezawodne programy.

Zapraszam do zadawania pytań w komentarzach poniżej lub pod poszczególnymi częściami kursu.

Spis treści

Każda z 6 części może być czytana jako osobna całość

cdn.
Plan kursu może ulec zmianie najlepiej więc subskrybować RSS, lub polubić blog na Facebooku aby otrzymywać najnowsze aktualizacje.

Comments 8

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
 1. Kurs jest niezwykle przydatny i mega pomocny. Wielkie podziękowanie dla autora strony. Wiele godzin przy bibli vba jest wytłumaczone w o wiele prostszy i zrozumiały sposób. Bardzo dziękuję .
  eR_eS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.