Śledź bloga przez Outlook

RSS (Really Simple Syndication) jest umownym protokołem, dzięki któremu można śledzić różne serwisy dostarczające informacji na bieżąco. Ten jak i inne blogi można śledzić bez uruchamiania przeglądarki, bezpośrednio w programie Outlook.

Na liście folderów z lewej strony okna Outlook znajdź Źródła danych RSS. Kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz Dodaj nowe źródło danych RSS.

Do nowego okienka należy wkleić poniższy link:

http://feeds.feedburner.com/123Office?format=xml

Od tej chwili  będziesz mógł zapoznać się z ciekawymi artykułami na temat MS Office bezpośrednio w swoim programie pocztowym.

Szukaj w internecie poniższej ikonki. Każdy szanujący się blog czy serwis informacyjny posiada możliwość śledzenia przez RSS. Dzięki temu możesz obserwować wszystkie wiadomości w jednym miejscu i tylko wtedy kiedy się pojawią.

 Oczywiście Outlook nie jest jedynym klientem kanałów RSS. Osobiście uważam że są lepsze rozwiązania, najlepiej spróbować kilka z poniższych i dobrać coś co nam odpowiada.
Czytniki internetowe, ich zaletą jest dostępność. Możemy śledzić wpisy na każdym komputerze, po prostu otwierając odpowiednią stronę. Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie, sam używam Google Reader.

Programy PC,

Programy MAC,