Odtwarzanie prezentacji na obcym komputerze

Możemy kiedyś stanąć przed problemem odtworzenia naszej prezentacji na obcym komputerze, który będzie prawdopodobnie dostępny dla nas zaraz przed prezentacją. Nie znamy tego stanowiska, być może nie ma na nim nawet zainstalowanego pakietu Office. Możemy przygotować się na dwa sposoby:

  1. Funkcja „Spakuj na dysk CD” – przygotowanie samodzielnego pakietu, który pozwoli nam odtworzyć prezentację na dowolnym komputerze z systemem Windows.
  2. Umieścić prezentację na Office Web Apps. W ten sposób odtworzymy prezentację na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu.
Oczywiście najlepiej przygotować się na obie ewentualności. Jak to zrobić?

Spakuj na dysk CD

  Funkcja ta tworzy niezależny katalog, w którym zawarte są wszystkie pliki potrzebne do odtworzenia naszej prezentacji. Wbrew nazwie, katalogu tego nie musimy wcale nagrywać na płytę CD. Można go na przykład umieścić na dysku flash.
  1. Po stworzeniu prezentacji naciskamy przycisk Office ,
  2. Z menu Publikuj wybieramy Spakuj na dysk CD,
  3. W nowym oknie najczęściej wszystkie opcje możemy zostawić domyślnie,
  4. Klikamy Kopiuj do folderu…
  5. W nowym oknie wybieramy katalog, w którym mają być zapisane pliki, możemy wskazać katalog bezpośrednio na dysku przenośnym.
  6. Po kliknięciu dwukrotnym OK katalog jest wypełniony plikami.
Po otworzeniu katalogu zobaczymy folder z nazwą CD-prezentacja,który zawiera wszystkie niezbędne pliki.
Klikając dwukrotnie w plik play.bat, uruchomimy naszą prezentację.

Office Web Apps – nasza prezentacja w sieci

Dobrze jest się zabezpieczyć dodatkowo i umieścić naszą prezentację w sieci. Ostatecznie możemy trafić np. na komputer, w którym nie działają porty USB, lub ma zbyt gorliwy program anty wirusowy.
Z pomocą przychodzą Office Web Apps. Wystarczy umieścić tam naszą prezentację, a następnie zalogować się do aplikacji, z komputera, którego używamy podczas prelekcji. Poniżej znajduje się prezentacja umieszczona w Skydrive.
Po otwarciu prezentacji należy użyć przycisku Rozpocznij pokaz slajdów, żeby otworzyć slajdy w nowym oknie, które możemy wyświetlić na całym ekranie po naciśnięciu F11.
Mam nadzieję że powyższy wpis pomoże uniknąć frustracji i kłopotów czytelnikom. Zapraszam do zadawania pytań i zgłaszania uwag za pomocą formularza z prawej strony.
Subskrybuj RSS, aby otrzymywać najnowsze informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *